Özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası Corona virüs tedavisini karşılar mı?

Türkiye’de Corona virüs salgını sonrası vatandaşlar en çok tamamlayıcı sağlık sigortası Corona virüs tedavisi masraflarını karşılayıp karşılamadığını merak ediyor. Özel hastanelerde tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında ücretsiz muayene olabilmek için her yıl poliçelerini yenileyen vatandaşlar, Türkiye'de artış gösteren vaka sayısı sonrası araştırmaya başladı. Peki tamamlayıcı sağlık sigortası Corona virüs tedavisini karşılıyor mu?


Corona Virüs tedavisine sigorta şirketleri "JEST YAPTILAR"


Salgının özel sigorta kapsamına girmemesine rağmen ödeme yapacağını duyuran sigorta şirketleri arasına Güneş Sigorta ,Sompo Sigorta, HDI Sigorta ve Allianz Sigorta da katıldı.


Bu şirketler Covid-19 hastalığına bağlı teşhis ve tedavi giderlerini sigortalıların poliçe teminat ve limitleri kapsamında karşılayacak.


Bu doğrultuda, şirketten özel ve tamamlayıcı sağlık sigortalarına sahip bireysel ve kurumsal sağlık sigortalıların; Sağlık Bakanlığı tarafından pandemi hastanesi olarak belirlenen tüm özel hastanelerde, Covid-19 tedavisiyle sınırlı olmak üzere, ortaya çıkacak fark ücretleri ve tedavi giderleri, istisnai olarak salgın süresince mevcut poliçe teminat, network ve limitleri dahilinde, jest uygulaması olarak karşılanmaya başlandı.


*TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI NEDİR?


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, devlet destekli bir sigorta türüdür. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığı ya da ücret limitlerini aşan tedavi giderlerini karşılamak amacıyla düzenlemeye konmuştur. Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) ile SGK anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarınızın sigorta şirketi tarafından karşılanması, size yansıtılmaması amaçlanır.


Yani herhangi bir sigorta şirketinden tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü aldıysanız SGK ile anlaşması olan hastanelerde tedavi olur, yüksek kalitede sağlık hizmeti alırsınız ve SGK’nın karşılamadığı miktarı sigorta şirketiniz sizin yerinize öder.


26.03.2020 12:35